Detská kresba 24.11.2021

16.00

ONLINE KURZ  24.11.2021, o 18:00 (trvanie cca 120 min)

Počas prednášky bude priestor aj na vaše otázky. V prípade záujmu nám ich môžete poslať aj vopred.

Po zaplatení a potvrdení vašej objednávky vám pošleme inštrukcie k prihláseniu sa na prednášku.

 

Na sklade

Categories: ,

Popis

LEKTORKA: Mgr. Bronislava Plešková

 
“Arteterapia a artefiletika ma nesmierne napĺňajú, tešia a posúvajú ďalej v odhodlaní venovať sa v živote práve týmto oblastiam.”
 
O arteterapiu sa začala zaujímať ešte ako študentka psychológie, v roku 2007, keď sa na Slovensku začali objavovať prvé kurzy a workshopy. Vyštudovala  psychológiu, v ktorej ju zaujala práve arteterapia pre jej blízkosť s výtvarným umením ako komunikačným prostriedkom. Po štúdiu pracovala v OZ Pre radosť, v ktorej sa ako dobrovoľníčka pôsobila už od roku 2002. V tomto občianskom združení spočiatku pracovala ako animátorka v detských táboroch, postupne svoje pole pôsobenia rozšírila aj na realizáciu tréningov pre animátorov voľného času s využitím artefiletiky. Štúdium  si dopĺňala na súkromnej umeleckej škole v odbore „odevný a textilný dizajn“. V rámci arteterapeutických a artefiletických workshopov sa venujem najmä komunikačnej a vzťahovej oblasti, skupinovej práci s deťmi a mladými ľuďmi na rôznorodé témy.

 

Čo je cieľom webinára?

Program v teoretickej rovine predstaví viaceré postupy, kedy sa tzv. obyčajné kreslenie stáva diagnostickým nástrojom skúmania psychiky dieťaťa. Mnohé kazuistiky odhalia špecifické znaky detskej kresby, či varovné signály, pri ktorých treba spozornieť.

Obsahové zameranie kurzu:

  • základné východiská a možnosti využitia kresby pri práci s deťmi
  • výtvarný screening emočného stavu a sociálneho statusu dieťaťa
  • analýzy niekoľkých kazuistík
  • diagnostické možnosti využitia detskej kresby
  • všeobecné a varovné znaky v detskej kresbe