Aj vy si niekedy hovoríte, že svojim deťom nerozumiete?

Radi vám pomôžeme pozrieť sa na svet  detskými očami a porozumieť im vďaka zážitkom a zábave.

Každý z nás chce byť dobrý rodič. Dobrým rodičom sa žiaľ nerodíme, ale stávame sa ním. Doprajte sebe a vašim deťom lepšiu budúcnosť. Odmeníte sa tým nie len sebe, ale i svojím deťom.

Je to jednoduché a krásne. Naučíme vás pochopiť deti a so starostí spraviť zábavu. Odmenou pre vás bude úsmev vašich detí, spokojná a šťastná rodina.

Rodic Lavou Zadnou_Nevhodne spravanie deti

Čo sa s nami naučíte?

  • Rozumieť deťom
  • Vzdelávať ich prostredníctvom zážitku a hry
  • Komunikovať s deťmi
  • Pripraviť deti na ťažké životné situácie
  • Využiť divadlo ako výchovný prostriedok
  • Rozvinúť myseľ pamäťovými technikami
  • Ovládať emócie
  • Nájsť talent u detí a rozvinúť intuíciu.

6 dôvodov prečo práve my

Skúsení profesionáli

Za celým projektom stojí Ivett Pavlis – žena plná energie a nápadov. Ako právnička poskytuje rady ženám, ktoré sa ocitli v krízovej situácii, pomáha rodičom a deťom. Niekoľko rokov vedie materské centrum a jazykovú školu pre deti. Blízke sú jej montessori techniky a zážitkové vzdelávanie, verí na efektívny dialóg medzi rodičom a dieťaťom.

KONTAKT

Konferencia

Úsmev našich detí je budúcnosť. Preto im pomôžme nájsť ten správny chodník, aby mohli vykročiť tou správnou nohou cestou života. Jednou z možností je i Konferencia – Rodič ľavou zadnou, kde pomôžete nie len im, ale zároveň i sebe.

KONFERENCIA

Workshopy

„Deľte sa o svoju skúsenosť, je to cesta, ako dosiahnúť nesmrteľnosť.“ Dalajláma

V priebehu roka sme si pre vás pripravili sériu vzdelávacích workshopov. Sme tu pre vás a radi vám odovzdáme naše znalosti.

PREHĽAD WORKSHOPOV

Efektívne hry

Individuálne konzultácie

Riešenie súdnych sporov – mediácia

Náš tím

Vždy ju zaujímali ľudia, ich osudy a  hľadala cesty, ako im pomôcť. Mala vieru, že dobrým poznaním legislatívy môže presmerovať kroky ľudí, ktorí jej vojdú do cesty tak, aby mohli žiť v prostredí, ktoré je bezpečné a priateľské. Vyštudovala právo, vo svojej pracovnej kariére zastávala viacero pozícií, 10 rokov pôsobí v nadnárodnej spoločnosti. Pracovala pre Úniu materských centier a cenné rady poskytovala  ženám, ktoré sa ocitli v krízovej situácii alebo sa stretli s domácim násilím či tyraniou.

Deti sú rozhodne najväčšou vášňou Ivett. Sama má osem ročnú dcéru päť rokov vedie MC Piškótka v Svätom Jure a jazykovú školu pre deti, kde aj vyučuje. Blízke sú jej montessori a zážitkové vzdelávanie, verí na efektívny dialóg medzi rodičom a dieťaťom.

Je zakladateľkou a organizátorkou konferencie Rodič ľavou zadnou. Pirnáša rodičom zážitkové vzdelávanie, inšpiráciu a pravidelné workshopy.

Chce zmeniť svet malými krokmi cez pozitívne príklady a motivovať svoje okolie k vzdelávaniu.

Ivett Pavlis

Právnička a zakladateľka projektu Rodič ľavou zadnou

Ivett Pavlis, úžasná a energická žena, ktorá túži rozdávať radosť a úsmev kdekoľvek príde. Je vyštudovaná právnička a pedagogička s neutíchajúcou chuťou a vášňou pre vzdelávanie, či už seba ale aj druhých. Jej tvorivosť má za sebou rôzne úspešné projekty, napr. organizáciu a vedenie webinárov, školení, konferencií. Jej meno je spojené so vznikom materského centra Piškótka, ktoré prerástlo do Rodiča ľavou zadnou  a neskôr i Učiteľa ľavou zadnou. Tu zastrešuje vzdelávanie nielen rodičov ale i učiteľov a vychovávateľov. Turistika, príroda, knihy a cestovanie sú jej vášňou, vďaka ktorej verí, že rodiny a školstvo na Slovensku čaká príjemná zmena. 

 

PRÍBEH, KTORÝ SA STAL, KTORÝ SA ĎALEJ DEJE

Hlavnou hrdinkou nášho príbehu je Ivett, dievčatko s víziou, že sa stane pani učiteľkou. Bude učiť detičky a viesť ich k šťastnému životu. Sama si vytvárala žiacke knižky, pracovné listy a vzdelávala každého, kto jej prišiel pod ruky. Či už to boli jej rodičia, barbíny alebo plyšáci, či kamaráti. 

Ako rástla, tak v nej rástla aj táto túžba. No život dáva tvrdé rany a neušetril od nich ani našu hlavnú hrdinku. Dospelí ľudia ju nasmerovali na štúdia práva, ktoré neboli v jej plánoch. 

Jednou z najväčších výhod Ivett je premeniť aj nepriaznivú okolnosť života na priaznivú alebo z nej aspoň vyťažiť maximum. Na práve sa naučila mnoho vecí, ktoré jej pomáhajú doteraz, ktorými najmä ona dokáže pomáhať skupine ľudí, ktorých voláme RODIČIA a DETI. 

Do jej života prišlo milé, dievčatko, dcérka Leilinka. Ivett takého tvora síce už veľakrát v živote videla, no nevedela, „čo sa s tým má robiť“, navyše toto bola jej DCÉRKA. V tej dobe nebolo mnoho školení pre rodičov. Všetci chceli vzdelávať učiteľov, manažérov, deti v škole. Na rodičov každý zabúdal. No to ju neodradilo a spravila si kurz „Rešpektovať a byť rešpektován“ s autorkou tohto zaujímavého konceptu. 

Vzdelávanie je však kruté. Začneme sa vzdelávať a rastieme. Ľudia pri nás to môže inšpirovať a začnú rásť s nami alebo nám začnú hovoriť ako sme sa zmenili. Ivett prišla na to, že manželstvo nebolo to, čo prinášalo do jej života pohodu a radosť. Tak po 7 mesiacoch materskej dovolenky sa musela vrátiť do práce a začal tvrdý boj s realitou, ktorý raz zvládala lepšie, inokedy dostala od života pár tvrdých rán. 

Svetlo priniesli kurzy Angličtiny, na ktorých sa zúčastňovala v Trenčíne aj s ostatnými maminkami a ich ratolesťami. To vlialo nadšenie do žíl a rozpohybovalo srdce tým správnym tepom, ktorý do hlavy dáva ďalšie a ďalšie kreatívne nápady. Dostala možnosť viesť tieto kurzy sama, následne otvorila pobočku v jej mestečku Svätý Jur. 

To vám poviem, koľko radosti, energie a fantastických ľudí sa začalo spájať k vzájomnej podpore a budovaniu silnej rodičovskej komunity.  Ku angličtine sa pridali ďalšie krúžky a raz mesačne sa vzdelávali rodičia v zaujímavých témach. Tieto témy im, rovnako ako Ivett, dávali odpovede na zapeklité otázky rodičovstva. Kde sa nájdu správni ľudia, tam sa dejú úžasné momenty. Tieto momenty sa potom pretvoria na niečo fyzické. Takýmto zrodom bolo Materské centrum Piškótka, kde to žilo. To boli časy. Táto silná komunita zrealizovala viac ako 450 podujatí, kurzov, krúžkov. Krajina, v ktorej Ivett žije dostala nádej, že ďalšia generácia bude vychovávaná s láskou, rešpektom a úsmevom na tvári. Stratí sa farba priemernosti a porovnávania a človek bude môcť byť vlastným originálom, ktorý prispieva k lepšej budúcnosti. 

Ako Ivett rástla dcérka, tak rástla aj ona sama. Chodila na mnohé školenia, workshopy, spravila si pedagogickú školu a s nadšením spájala pojmové, či myšlienkové mapy o tom, ako priniesť všetkých lektorov na jedno miesto. Do Trenčína, na konferenciu s názvom Rodič ľavou zadnou. Sen sa stal skutočnosťou v roku 2018, kde mohli prísť rodičia, čo sú unavení z detí ale i tí nadšení a v spoločných dialógoch odchádzať spokojní a motivovaní. 

Každý človek zažíva tvrdé rany a do života Ivett prišla vlastná choroba, po ktorej prekonaní zas zastavila prezenčné workshopy a školenia celosvetovo známa pandémia COVID-19. 

Poznáte výraz nezastaviteľný ako vietor? To bola Ivett a jej tím ľudí, ktorí sa okolo nej vyformoval za tie roky. Vytvorili core team, ktorý sa snaží vidieť ďalšie možnosti ako niečo na Slovensku zlepšiť. A tak vyťažili aj z pandémie. Študovali rôzne možnosti online vzdelávania a vytvorili štruktúru webinárov, ktorými naďalej pomáhajú rodičom doteraz. 

Ivett má svoj dôvod PREČO toto so svojim tímom robí. Rodičom sa venuje málo organizácií a nie je medzi rodičmi dostatočne aktívna komunita. Ona túži spojiť rodičov do jednej komunity, vzdelávať ich, ukazovať im tipy a triky na trávenie čas s deťmi ale i dávať rady vďaka pomoci odborníkov. Už teraz jej môžu rodičia anonymne poslať email, ktorý anonymne bude zazdieľaný práve do skupiny odborníkov, ktorí sú pripravení pomôcť a poradiť z rôznych oblastí: medicína, právo, výchova a vzdelávanie, špeciálna pedagogika, laktačné poradenstvo, predpôrodná prípava, terapie a mnohé ďalšie. 

Vzdelávať však len jednu časť nestačí. Predstavte si ten chaos v detskej hlávke, keď rodičia a školstvo idú opačným smerom. Preto sa pod hlavičku Rodič ľavou zadnou pridal aj Učiteľ ľavou zadnou, ktorého príbeh začal nedávno, no dosahuje úspech. Učitelia majú záujem o ďalšie vzdelávanie, o hľadanie možností ako pomôcť deťom v škole. 

Viete čo je na tomto príbehu najlepšie? On sa stále deje a aj vy môžete byť jeho súčasťou. Vízie sú veľké, predstavte si k tomu Dieťa ľavou zadnou. Predstavte si web so vzdelávaním ale i zábavou, s podporou a praktickými radami na akúkoľvek situáciu, ktorá sa vo vašej rodine či škole udeje. 

Pridajte sa svojou silnou stránkou. Máte nápad, ako viete pomôcť? Neváhajte a kontaktujte náš tím. Príbeh má ešte otvorený koniec a chceme ho písať spolu s vami. Čím viac aktívnejších ľudí budeme tvoriť tento svet, tým viac radosti môžeme odovzdať. 

Už teraz sa tešíme na spoločné písanie príbehu a na všetko, čo nás ešte len čaká.