Materiál pre učiteľov: Pozdrav AHOJ v 20-tich rôznych jazykoch

0.00

Stiahnite si zdarma plagát, kde nájdete základný pozdrav AHOJ 20 x inak. Navyše získate aj tabuľku s názvom 10 krajín, ich pozdravom a vlajkou.

Popis

Svetový deň pozdravov – WHD má počiatok v roku 1973, v čase konfliktu medzi Egyptom a Izraelom, v dôsledku čoho USA uviedli svoje armády do stavu pohotovosti.

Zakladatelia WHD bratia Brian a Michael McCormackovci vtedy hľadali spôsob, ako posilniť mier vo svete. Prišli k záveru, že aj pozdravom možno prispieť k podpore mieru na svete. Na základe presvedčenia, že k mieru sa dá dopracovať najmä komunikáciou, bratia McCormackovci naliehali, aby jeden človek 21. novembra pozdravil desať rôznych ľudí.

Brian McCormack, ktorý absolvoval štúdium na Arizonskej štátnej univerzite a Michael McCormack, absolvent Harvardovej univerzity, od vtedy každý rok podporujú aktivity súvisiace s WHD.

Každý, kto 21. novembra pôjde z domu, by mal pozdraviť akýmkoľvek spôsobom aspoň desať ľudí. Vhodné je aj poslať pozdravy poštou, napríklad aj predstaviteľom politického života, či ďalším lídrom a podporiť v nich presvedčenie, aby využívali na riešenie konfliktných situácií radšej komunikáciu, nie silu.