ZÁZNAM: Naučte vaše deti, ako sa za seba postaviť

15.00

  • Ako riešiť nepríjemnú a nebezpečnú situáciu?
  • Ako s deťmi komunikovať o bezpečí a ako pochopiť násilie, ktorému deti čelia?
  • Teoretické časti a praktické cvičenia na komunikáciu a asertivitu

Na sklade

Kategória:

Popis

Webinár Naučte vaše deti, ako sa za seba postaviť

 

Webinár Naučte vaše deti, ako sa za seba postaviť – čo je jeho cieľom?

Jeho cieľom je predstaviť povzbudzujúcu sebaobranu pomocou piatich jednoduchých a praktických zásad. Taktiež chceme zvýšiť povedomie o stratégiách predátorov a zbúrať mýty o násilí, s ktorým sa deti (ale aj dospelí) stretávajú. Vedomosti rodičia využijú nielen pre zvýšenie ich vlastnej bezpečnosti, ale aj (a najmä) bezpečnosti svojich detí. Naučte vaše deti, ako sa za seba postaviť!

 

Obsah webinára 

Tento interaktívny webinár bude striedať teoretické časti  s praktickými cvičeniami na komunikáciu a asertivitu. V teoretickej časti si bližšie predstavíme 5 zásad sebaobrany a praktiky agresorov či predátorov. Účastníčky a účastníci budú mať možnosť rozšíriť si portfólio schopností na rozpoznanie nebezpečnej situácie, prevenciu konfliktu, intervenciu a možnosti po zvládnutí situácie. Taktiež si predstavíme reflexy a reakcie, ktoré človek má, keď je vystavený násiliu a ako ovplyvňujú schopnosti brániť sa.

 

Čo si z webinára odnesiete

Na webinári získate nové schopnosti a praktické tipy, ako riešiť nepríjemnú, či nebezpečnú situáciu už v zárodkoch a ako reagovať, pokiaľ prevencia zlyhá. Rovnako budete vedieť pochopiť násilie, ktorému čelia deti a návod na to, ako s nimi o bezpečí komunikovať.

 

Webinárom Vás prevedie

Foto Bianka Urbanovská Povzbudzujúca sebaobrana

Bianka Urbanovská

Trénerka ESD od roku 2017, venuje sa výučbe povzbudzujúcej sebaobrany so zameraním na ženy a deti. Založila projekt ZA SEBA, kde naživo aj online vzdeláva v oblasti prevencie násilia a sebaobrany. Bola súčasťou lektorského tímu, ktorý povzbudzujúcu sebaobranu priniesol do kľúčových komunít v Albánsku, či Kazachstane a medzinárodného tréningu v Prahe. V rámci kurzov ZA SEBA sa už stovky ľudí naučili, ako sa za seba postaviť a prekaziť obťažovanie či násilie.