„K dobrej knihe je treba dobrých čitateľov.“
Čo Vám poviem : milujem ich! A dcéra tiež. Mám ich všade.
Vždy rozčítaných viac (nočný stolík, toaleta, obývačka, pracovňa a jednu nosím so sebou v kabelke). A moja dcéra detto.
Miesto obchodu s hračkami rady zavítame do kníhkupectva. Niekedy čítame spolu nahlas. A najviac milujeme ísť spoločne do postele a spolu čítať. Rada sa o knihách rozprávam a inšpirujem. Potom si píšem zoznam tzv. Wishlist a nakoniec ich aj do online košíka dám a keď vidím, že to presahuje rozpočet rozhodujem sa ktorú nutne nepotrebujem. A vedzte, že je to ťažké, poznáte to!??
Práve čítame
- Leilinka momentálne číta knihu PRÍBEHY NA DOBRÚ NOC PRE REBELKY.
A miluje sériu kníh Nech žije rodina. Všetky diely prečítala za deň. A pri každej návšteve kontroluje, či nevyšiel nový diel. Ďakujem za super tip Petra Pomajbo - A dobre sa bavíme aj na knihe Najhoršie deti na svete.
- A úžasná kniha FAREBNÉ STRAŠIDIELKO
O knihe: Je všeobecne známe, že malé deti nevedia dobre identifikovať svoje pocity, z čoho dochádza k frustrácii a nedorozumeniam. Táto kniha prevádza základnými emóciami, ako sú radosť, smútok, hnev, strach či pokoj. Tieto pocity sú opísané jednoduchou formou, zrozumiteľnou pre najmenšie detičky. Čo je však veľmi dôležité, žiadna z emócií nie je odsudzovaná alebo označená za nepatričnú. Autorka je aj detská psychologička a arteterapeutka, a ku každej emócii pristupuje láskavo. Veľmi dôležité miesto majú v knihe ilustrácie, vlastne, dostáva sa im viac priestoru ako slovám. Sú jednoduché a zreteľné, no majú veľkú umeleckú hodnotu a vnímanie malých čitateľov nepodceňujú.Je dvojjazyčne a ku knihe je aj omaľovánka.
Navyše preklad robila úžasná osôbka Dominika Susolova
A čo čítam ja?
Momentálne viac vzdelávacích kníh, ale vyberám tieto.
- FULLMAYA NA RÁZCESTÍ
O knihe: Z Nepálu cez Moskvu až domov na Slovensko. Kto by to bol o Fulmayi povedal? Pokračovanie úspešnej prvotiny Fulmaya – príbeh hudobníčky a herečky Doroty Nvotovej a jej nepálskeho alter ega Fulmaya.
Po divokých rokoch cestovania a sprevádzania v Himalájach sa Fulmaya ocitne na rázcestí. Môže si vybrať medzi istotou a neistotou, medzi dobrodružstvom a rodinným životom, medzi karmicky správnym a nesprávnym rozhodnutím. A ponesie za to, samozrejme, aj následky. Dorota opäť píše svojím prirodzeným civilným štýlom, nevynechávajúc kočišský slovník a pikantné informácie, ktoré by snáď neuniesol ani bulvár. Lenže robí to šarmantne, s noblesou a sebakritikou jej vlastnou. Dorota Nvotová
- KLUB NEROZBITNÝCH DETÍ
O knihe: Klub nerozbitných detí je o hľadaní strateného detského šťastia v dobe tabletov a instantných riešení. Na rozdiel od prekladov americkej výchovnej literatúry je to kniha šitá na mieru slovenským rodičom. Vychádza z medicínskych a psychologických štúdií a je doplnená o rozhovory so slovenskými expertmi. Každý z nich je autoritou v jednej z dôležitých oblastí, ktoré potrebujeme rozvíjať u našich detí. Aby zvládli náročnú dobu, v ktorej budú žiť. Aby sa stali nerozbitnými.
A navyše skvelou kapitolou prispela aj Natalia Dadikova a napísala o hudbe, ktorú by dala deťom na predpis.
- NAIVNÁ PEDAGOGIKA V PRAXI Juraj Šimuraj Šimkovič
O knihe: Keby Peter Pan napísal knihu o tom, ako sa majú dospeláci správať k deťom, vyzerala by nejako podobne, ako ju stvoril Juraj Šimuraj Šimkovič. Juraj má vyžarovanie nestarnúceho chlapca, ba čo viac, rozhodol sa, že jeho duša zostane nezaťažená dospeláckou prehnanou úzkoprsosťou a obmedzujúcimi presvedčeniami. Čitateľ príde na to hneď po prvej kapitole. Odbor naivnej pedagogiky si autor vymyslel, prišiel mu výstižný pri tom, ako predostrieť odkazy a skúsenosti od malých mysliteľov. Šimuraj, ako Juraja volajú deti, úprimne verí, že výchova seba zaručí výchovu ďalšej generácie. Z tohto postoja pri písaní knižky vychádzal a opiera sa o 15 rokov praxe s deťmi ako animátor, vedúci v táboroch, vychovávateľ v družine, tréner a pedagóg. Svoje prežité skúsenosti s deťmi podáva úprimne, neprikrášlene a spontánne. V jeho príbehoch je človečina a poznanie toho, ako sa môžeme od detí učiť riešiť veci jednoducho a bez zbytočných komplikácií. Každá kapitola zo sedemnástich obsahuje v závere ponuku na úlohy a úvahy. Sú to priam pošťuchnutia ako opustiť komfortnú zónu a presvedčiť sa, či sme to svoje vnútorné dieťa ešte úplne nepoložili na lopatky. Juraj Šimuraj Šimkovič
Všetky knihy nájdete v Martinuse – milujem ho ❤️.
Akú knihu čítate Vy a Vaše dieťa? A ktorú odporúčite nám ?
Teším sa na Vaše tipy.
Pekný začiatok víkendu
PS: Tipnete si , akú knihu čítala Leilinka na fotke?